Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Dowiedz się więcej o uszczelnianiu okien Warszawa - kliknij w to miejsce.

Czujesz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, jednakowoż oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien trafnymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale oraz na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, lecz także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także zrealizować zawsze w nowym domu lub ewentualnie mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Eksperci zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: