finger food catering, przekąski cateringowe

Wygodne, poręczne dania na przyjęcia – o cateringu kanapkowym

Organizacja nawet dużego przyjęcia nie jest problematyczna, o ile posiadamy mnóstwo wolnego czasu na zakupy niezbędnych napojów i produktów oraz następnie własnoręczne przygotowanie z nich pysznych przysmaków dla gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie oznacza to od razu, iż powinno się zaniechać świętowania znaczącego wydarzenia. W takiej sytuacji rekomendujemy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Dania, które zjesz bez użycia talerza

Catering kanapkowy, znany też jako finger food catering, to usługa skierowana w głównej mierze do firm, jednakże zamawiają ją regularnie również osoby prywatne i rozmaite instytucje szykujące ekskluzywne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w posiłki w wariancie finger food, a więc nieduże przekąski, które można spożyć bez siadania przy stoliku i nie korzystając ze widelca. Klasyczny finger food nie wymaga też zastosowania talerza – to danie na “jeden kęs”. Finger food to na ogół tartoletki owocowe i warzywne, sandwicze lub roladki. Ta odmiana cateringu wyśmienicie zdaje egzamin na eventach, podczas których organizatorom zależy na bliskim kontakcie wszystkich osób. Umożliwia on uczestniczenie w swobodnych rozmowach, a przy tym nie sprowadza interakcji tylko do gości usadzonych przy wspólnym stoliku.

Catering kanapkowy – wspólny stół dla wszystkich uczestników

Zamówienie przygotowania cateringu kanapkowego zewnętrznemu podmiotowi ma mnóstwo zalet, które docenią zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się problemu z rozstawieniem stolików i stresu z usadzaniem uczestników wydarzenia. Schłodzone i gorące napoje oraz zakąski ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to ogromnie przydatne głównie w mniejszych aulach, gdzie ustawienie właściwej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering przekąskowy od razu sprawia również, że uroczystość ma mniej poważny, luźniejszy klimat. Trzeba zaakcentować, iż menu z małych przekąsek jest z reguły tańsze niż eleganckie kolacje, a jednocześnie daje większą możliwość dostosowania ich do potrzeb żywieniowych uczestników bankietu. Co istotne, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko stanowiło poważną komplikację przy urządzaniu imprez w siedzibach firm.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Post Author: