Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam jednego zęba. Ich najważniejszymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zębowy, a tak naprawdę jego korona, wygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to więc mniej przykre dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ów proces i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty zębów – fazy terapii

proces założenia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Poza nim ważne jest także odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie stomatolog nacina dziąsła. To pozwala na dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najtrudniejsza część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Dokładność niezbędna jest również przy wszczepieniu implantu zębowego w kość. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a lęk przed odczuciem bólu

Myśl o założeniu implantu stomatologicznego rodzi u części osób strach przed ewentualnym dotkliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest zupełnie bezpodstawny. Współczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.

Post Author: