Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Jesteś zainteresowany terapią małżeńską UK? Skieruj się na http://tinyurl.com/y2yxq2xq.

Każde małżeństwo może przechodzić najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest skuteczna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane z niewiernością jednego z partnerów, a także pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć trudności i zacieśnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie branie, ale również oferowanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich trudności. Pary, które przeszły terapię małżeńską mają umiejętności niezbędne do tego, żeby świetnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że obecnie bez problemu można znaleźć polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Post Author: