Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o femtoLasik Kraków, odnajdziesz na voigtklinikaoka.pl.
Korekta wzroku laserem to współcześnie standardowa metoda korekcji dalekowzroczności, krótkowzroczności, presbiopii czy astygmatyzmu, jednakże mało osób ma świadomość, iż zabiegi te są realizowane przy pomocy rozmaitych technik.
Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna metoda korekcji wzroku
FemtoLASIK (nierzadko nazywany także All-Laser-LASIK) to bardzo bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem bezbolesna technika korekcji takich wad jak nadwzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) oraz w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – sprawny lekarz optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w kwadrans. Atutem tej metody jest to, iż pacjent dość szybko odzyskuje ostrość widzenia – właściwie w ciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje powszednie czynności. Zabieg przeprowadza się w dwóch fazach i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mikrokeratomu. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw przy pomocy lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w drugim etapie przeprowadza się modelowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.
Inną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu przygotowuje się topografię rogówki i na jej bazie rozplanowuje się kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których rogówka cechuje się niestandardowym kształtem.
Zabiegi EBK oraz LASEK
Rzadziej wykorzystywane sposoby korekcji wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych względów nie jest wskazane wykorzystanie zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka zdejmowany jest z rogówki nabłonek (odbudowuje się on potem samoistnie), a w następnej kolejności formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, gdyż laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże wykorzystać jedynie do korekty mniejszych wad wzroku.
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]