Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Jeśli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących centrum oka, kliknij w to miejsce.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować dokuczliwe i częstokroć groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura nieinwazyjna oraz bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku ograniczała się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie nadwzroczności, jaskry, starczowzroczności, a także wielu pozostałych chorób. Niezmiernie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią technikę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowszego ekwipunku diagnostycznego, dlatego są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na modelowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem przydatnym w wykrywaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i pozostałych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie także z innymi problemami, jak np. usuwaniem kaszaków czy ciał obcych z gałki ocznej.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: