korekcja laserowa

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Dostęp do przeróżnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez szkieł kontaktowych oraz komfort na co dzień – to jedynie kilka z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach bezustannie wzrasta, na co wpływ ma na pewno doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz niesłychanie niskie ryzyko potencjalnych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, ponieważ stanowią czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – precyzja i niewielkie niebezpieczeństwo powikłań

Laserowa korekta wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się fenomenalne rezultaty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast usunąć problem hyperopii. Obecnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego podczas zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego kształtowania, a równocześnie redukuje ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Kluczowe to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, dokładność, a także prawie nie występujące ryzyko powikłań. Należy wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w sporadycznych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę czy choroby oczu takie jak zaćma.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: