Na czym polega leczenie kanałowe?

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując innowacyjne sprzęty i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie będzie całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, jeżeli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog może dotrzeć do głęboko zlokalizowanych partii zęba. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, często bardzo złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Oprócz sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal do zera ryzyko wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują także odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie we wszystkich sytuacjach będzie ono refundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeśli jest ono potrzebne, warto wybrać się do stomatologa posługującego się odpowiednimi akcesoriami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci piszą w sieci.

Post Author: