Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, kurz, sadzę czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Obecnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz proste w użyciu.

Post Author: