Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz również posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się tytoniu, bardzo ciepłych potraw oraz napojów wyskokowych. Ważne jest także wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort i opuchliznę.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne informacje.

Post Author: