Zwyrodnienie plamki żółtej – leczenie laserem 2RT

Zwyrodnienie plamki żółtej – leczenie laserem 2RT

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe wiadomości dotyczące leczenia AMD.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do dawnego komfortu życia.

Leczenie starczego zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest wykonalne?

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona sprawia, iż nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest dolegliwością, która objawia się zniekształceniem obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Ze zwyrodnieniem plamki żółtej borykają się przeważnie osoby po pięćdziesiątce, a podłoże przyczynowe choroby nie zostało jeszcze do końca poznane. Zakłada się jednakże, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – przykładowo długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe czy uzależnienie od tytoniu, nadwaga. Kluczowe mogą być również czynniki genetyczne, a także różne schorzenia współistniejące, takie jak hipertonia lub hiperglikemia. Współczesna medycyna wypracowała szczęśliwie techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – jak przebiega?

Specjalistyczny laser oddziałuje na starzejące się komórki oka i przy tym nie narusza receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest nieinwazyjny, co sprawia, iż może być wykonywany u wielu grup chorych zagrożonych uszkodzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Technika laserowa przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe oraz pobudza komórki do odtwarzania się. Laser 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu. Praca lasera trwa tylko kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: