Fotele do grania – wydatek, który zapewni komfort gamerom

Fotele do grania – wydatek, który zapewni komfort gamerom

Przeglądając katalogi sklepów z meblami często natykamy się w ich ofercie na sekcje przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Gros klientów przeważnie nie pojmuje różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami do pracy przy biurku, jednak zapaleni gamerzy wiedzą, iż dobry fotel gamingowy jest niezbędny, gdyż wyraźnie podnosi komfort gry.

Solidne podparcie i komfort – krzesła dla graczy

Przez minione trzy dziesięciolecia gry komputerowe zdobyły zawrotną popularność i szybko przeniosły się z salonów gier do naszych domów. Rozwinął się również e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla rozrywki, lecz wręcz przesiaduje przed komputerem kilkadziesiąt godzin tygodniowo przygotowując się do zbliżających się rozgrywek. Z tej przyczyny potrzebne im są stosownie zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszą funkcją jest zagwarantowanie graczom pewnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu jak największego komfortu w czasie kilkugodzinnych sesji. Na co więc zwrócić uwagę szukając fotela do grania? W pierwszej kolejności przetestuj, w jakim zakresie umożliwia on regulację poszczególnych modułów mających wpływ na jego ergonomię, czyli na wysokość zagłówka, siedziska i podłokietników, rozkład poduszek na odcinku lędźwiowym i piersiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Ważne są także tworzywa z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe nawet na spore obciążenia, a na powierzchniach mających styczność ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być osłonięte materiałem, który nie doprowadzi do zaczerwienienia ani uszkodzenia skóry.

Koszt krzeseł gamingowych

Cena krzesła dla gracza jest wysoka – koszt kupna najtańszych produktów z tej kategorii oscyluje w okolicach 300 zł, natomiast w przypadku modeli wysokiej jakości w wielu przypadkach znacznie przekracza 1000 zł. Z czego wynika takie spektrum cen? Tańsze modele foteli dla graczy na ogół dają niewielką możliwość regulacji i są wytworzone z tworzyw gorszej jakości, ale bez problemu spełnią potrzeby graczy, którzy spędzają przed ekranem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Modele przeznaczone dla zawodowych graczy są często pokryte bardzo trwałą prawdziwą skórą, mogą udźwignąć wysokie obciążenie (nawet do 150 kg!), mają szerszy zakres regulacji poszczególnych elementów oraz mają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, schowki na drobiazgi lub zaczepy na napoje.

Post Author: