Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Jeśli szukasz deski panelowej, odwiedź ten adres.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać również o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Musisz zatem zostawić dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: