Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Dowiedz się więcej o bagażniku bazowym na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem deski snowboardowe, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: