Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Kwestia kiepskiej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niewielkich polskich miejscowości. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Ciągnący się przez wiele lat brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych oraz grzywien za utylizację w kominkach szkodliwych tworzyw, jak m.in. produkty z plastiku czy gumy, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Działa to negatywnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można zatem zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza w kilkadziesiąt minut – to możliwe!

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu swoich mieszkańców. Będzie to niezaprzeczalnie niełatwy i długotrwały proces. Jednakże zamiast wyczekiwać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już w tej chwili samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za sprawą domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można efektywnie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości zarazków i grzybów, wywołujących nieraz poważne schorzenia. Zalety stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie szczególnie osoby chorujące na alergię bądź astmę, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka odczują dobroczynny wpływ czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup urządzenie z najważniejszymi atestami

Osoby osiedlone w sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu oraz obywatele mocno uprzemysłowionych miejscowości powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które skutecznie poradzą sobie z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj zwłaszcza o wychwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno także pozbyć się z niego nie tylko drobnoustrojów, zalążków grzybów i zarazków, ale także szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w większej lub mniejszej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, powinno się upewnić się czy posiada ono istotne atesty.

Post Author: