drzwi drewniane zewnętrzne

Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

Drzwi zewnętrzne pełnią wiele funkcji – zabezpieczają przed włamaniem, izolują od zgiełku dobiegającego z dworu oraz ochraniają mieszkanie przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego warto zainwestować w drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne – solidność i komfort cieplny

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi wejściowe od dziesięcioleci cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoją solidność oraz cechy. Naturalny materiał wygląda doskonale i można go wykończyć na sporo sposobów. Prawidłowo wykonane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, że rachunki za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w domu odczuwamy komfort termiczny. Kupując drzwi do mieszkania należy rozważyć modele o przekroju 92 mm ewentualnie 68 mm. Szczególnym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoich cech – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i deformacji, toteż wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne zewnętrzne drzwi drewniane są zaopatrzone w uszczelki najnowszej generacji.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar

Producenci świadczą także wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania nieszablonowych otworów drzwiowych. Natomiast drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to propozycja dla tych, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która wykona spersonalizowany projekt na zamówienie, a zarazem da wieloletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwiach drewnianych można umieścić wspaniale wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Klienci mogą również wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Oprócz walorów estetycznych, trzeba również uwydatnić inne atuty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposażone są one w zabezpieczenia antywłamaniowe, skutkiem tego sforsowanie ich jest utrudnione. Zapewnia to lokatorom właściwe bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe posiadają też wielopunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. Dzisiaj w toku wytwarzania drewnianych drzwi wejściowych korzysta się z najwyższej jakości środków impregnujących, które chronią ich powłokę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Post Author: