szatersy w salonie, shuttersy wewnętrzne

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można użyć też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego więc trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie przytulne. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia m.in. przyjemne jego ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta pielęgnacja

Opcja regulacji wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Na dodatek takie okiennice skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu niż w fałdach zasłon, a ich pielęgnacja jest niezwykle prosta i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: