Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Jeśli chcesz zamówić maszynę do drenażu limfatycznego, zobacz tutaj.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu ucisku.

Urządzenie do presoterapii – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród rękaw uciska kończynę, stymulując tym samym przepływ limfy. Jest wiele zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe urządzenia CarePump do presoterapii w domu

Szerokie możliwości użycia urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki mobilnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. stany zapalne bądź miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Post Author: