Jak wybierać zabawki dla noworodków i niemowląt?

Jak wybierać zabawki dla noworodków i niemowląt?

Dzieciom już od pierwszych godzin życia towarzyszą wszelkiego rodzaju zabawki. Naturalnie najbardziej lubiane są zwłaszcza te, do których malec może się przytulić i z którymi częstokroć tworzy mocną emocjonalną więź. O tym, jak potężna jest więź dziecka z maskotką, stanowi fakt, że praktycznie każdy z nas pamięta swojego ukochanego misia bądź lalkę z dzieciństwa, a być może cały czas posiada je jako pamiątkę.

Czym muszą charakteryzować się zabawki dla niemowląt oraz noworodków?

Niemowlęta i noworodki nie umieją bawić się zabawkami. Częstokroć kupione z okazji narodzin dzieci misie oraz lalki przez wiele tygodni pełnią jedynie funkcję elementu wystroju pokoju dziecka. Nie znaczy to jednakże, że dziecko nie ma codziennie z nimi styczności, bowiem od razu stymulują one jego zaciekawienie. Niemowlę usypia obok nich i wyciąga do nich rączki podczas zabaw z mamą. Tym samym, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów muszą wyróżniać się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Maskotki i lalki dla niemowląt nie powinny posiadać żadnych twardych części, nade wszystko tych malutkich (m.in. oczek bądź guzików), które bez trudu mogłyby się poluzować i które maluch mógłby włożyć do buzi i połknąć. Z myślą o zdrowiu dziecka należy wybierać zabawki, które wyprodukowane są z materiałów nierecyklingowanych oraz tych, które nie wywołują alergii. Przed kupnem bezwzględnie powinno się zweryfikować, czy zabawka spełnia właściwe normy bezpieczeństwa (oznaczenie CE), a także czy jest dostosowana dla niemowląt i noworodków. Takie akcesoria i pluszaki dla dzieci posiadają oznaczenie 0+.

Zabawki a sensoryka

Pierwsze tygodnie życia dziecka są niezwykle istotne dla jego właściwego rozwoju. To czas, w którym dziecko poznaje barwy, kształtuje swój zmysł dotyku oraz słuchu, a także uczy się chwytać i puszczać różne obiekty. Aby wspomagać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt często cechują się wyrazistą kolorystyką i posiadają sterczące elementy, które bez trudu chwycą drobne ręce dziecka lub które wydają łagodne dla ucha dźwięki (np. szeleszczą). Interesujące są również pluszaki, które rozwijają zmysł dotyku malucha – posiadają one detale o różnorodnym stopniu miękkości lub mogą być wyprodukowane z tkanin o różnej teksturze.

Noworodek śpiacy z króliczkiem Galerii Bukowski
Noworodek śpiacy z króliczkiem Galerii Bukowski

Zabawki dla najmłodszych w sklepie Galeria Bukowski

Wyjątkowe zabawki dla niemowląt i noworodków oferuje Galeria Bukowski, producent ręcznie szytych misiów oraz przytulanek dla maluchów w dowolnym wieku. W sekcji dla najmłodszych znajduje się kilka odmian indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które na pewno polubi każde dziecko. W sklepie można kupić m.in. wydające nadzwyczaj łagodne odgłosy pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i dopasowane do rąk kilkutygodniowych dzieci oraz maskotki z serii The Happy Family i The Patchwork Family, które przyciągają uwagę swoimi nieprzeciętnymi barwami. Przydatne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można kłaść niemowlę w trakcie zabawy. Posiadają one sterczące elementy pobudzające zaciekawienie maluchów i udekorowane są główkami różnorodnych zwierzaków, toteż mogą również być przytulanką (to tak nazywany z ang. comfort blanket).

Nigdzie nie spotykaną kolekcją zabawek są maskotki z serii Ziggy – są to misie przebrane za inne zwierzątka. Za ich sprawą rodzice spędzą nieprzebrane ilości godzin na ciekawej zabawie z dzieckiem, np. pokazując mu, jak zwierzak przekształca się w kilka sekund w kompletnie innego pluszaka. Osobny dział w sklepie są natomiast misie idealne na upominek z okazji przyjścia na świat, sakramentu chrztu czy obchodzenia pierwszych urodzin dziecka.

Wszelkie zabawki i pluszaki dostępne w na stronie Galerii Bukowski spełniają surowe normy bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest niezmiernie proste – wolno prać je w pralce lub ręcznie. Maskotki z haftowanymi oczami mogą służyć do zabawy już od pierwszych miesięcy życia.

Post Author: