Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Jeśli potrzebujesz butów do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl.

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie może to zadziwiać – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę liczne atuty tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także ćwiczenie dobrej postury. Ponadto ma zbawiennie wpływa na samopoczucie: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, zwiększa poczucie odpowiedzialności i likwiduje stres. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy odpowiednio wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części albo całej nogi

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają tylko za kostkę – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym zapewniają ochronę całej nodze, zmniejszając ryzyko powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednak kupując je powinno się pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich materiałów robi się buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, jednak opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Rekomendowane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i błyskawicznie nabiera pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieco gorzej, jakkolwiek jej niższa cena jest sporą atutem.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: