Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pomaga to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien używa się firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy także wszystkie potrzebne dodatki, takie jak karnisze metalowe, rozety, wsporniki ścienne i sufitowe czy kółka z żabkami. W jednym sklepie możemy złożyć pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Te rolety mają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.

Post Author: