Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Znajdź lonżę jeździecką

Lonża to akcesorium niezmiernie często używane podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie warto ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje oraz jej zastosowanie

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, zwykle nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadaniem, a także trzymaniem wodzy. Konia prowadzi się po zarysie okręgu, natomiast lonża używana jest do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten służy też zawodnikom woltyżerki oraz cyrkowcom do doskonalenia umiejętności i asekuracji wykonywanych ewolucji. Lonża jest poza tym pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również podczas treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji używana jest do ćwiczenia młodych osobników oraz dostarczenia im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć akcesoria popularnych marek?

Szeroki wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają profesjonalny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Dostarczają one lonże dla konia od najlepszych wytwórców – między innymi Harrys Horse, Start czy Jumptec. Interesuje Cię lonża jeździecka w czarnym, pomarańczowymalbo niebieskim kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade zapewnia ogromny asortyment produktów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych dżokejów. W sklepie obecne są lonże wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego materiału i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: