Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Zobacz, gdzie zamówić kapsułki kawy do ekspresu

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Obecnie do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Post Author: