Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Zamów kask jeździecki na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: