Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Chcesz kupić kontenery rolkowe? Zobacz tutaj

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się ogromną trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i składowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: