Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Chcesz kupić kontener na gruz? Skieruj się tutaj

Nie wszystkie odpady mogą trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, a także odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje związane z magazynowaniem i przewozem śmieci. Aby ich uniknąć, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do magazynowania oraz przewozu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich firm?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem pomieszczeń, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty oferujące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania bądź utylizacji.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: