Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Jeśli chcesz kupić kremy przeciwzmarszczkowe do cery, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe

Również młoda skóra bez mankamentów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować je w dobrym stanie. W największej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest najbardziej podatna na powstawanie niepożądanych zmian, wśród których zmarszczki są szczególnie dokuczliwe dla pań, jak i panów. W związku z tym tak istotne jest, by stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku oraz typu skóry. Szczęśliwie nie jest to skomplikowane, ponieważ na rynku obecne są kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich użyte?

Jednym z najistotniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków posiadają w składzie mocznik – czynnikwiążący cząsteczki wody i tym samym uniemożliwiający jej utratę, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu zawierają też ceramidy – tłuszcze, które też zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż zapełniają przerwy pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest też skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niekorzystne elementy, a przy tym pozwala substancjom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dostosuj do wieku oraz typu skóry

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka typów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze należy też wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: