Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Szukasz lampy solnej? Wejdź na superbutelki.pl.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne pięknie wyglądają i łatwo można je dopasować do aranżacji wnętrza, bowiem występują w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe niczym linie papilarne, bo nie ma brył soli o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo walca lub kuli.

Skąd wzięła się popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i przyjemny, stąd poleca się używanie ich ludziom cierpiącym na brak snu lub stres, dlatego że przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a duże bloki z soli używa się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: