listwy podłogowe, listwa podłogowa

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Wydają się mało ważnym detalem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: