Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Potrzebujesz masek do włosów? Wejdź na houseofbeauty.com.pl

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich kondycję niekorzystnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Jednakowo niebezpieczne jest korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, zasypianie z mokrą głową czy też farbowanie. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski do włosów odbudowują znacznie intensywniej niż typowe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Styliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet najbardziej uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. By dotarły w głąb komórek skóry i włosów, należy je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najlepiej używać ich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, keratyna, jak również wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: