Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Znajdź kontenery stalowe

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, złom, gruz, jak również zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz firm transportowych.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: