Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Kup środki do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na ścianach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Z reguły mają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zwykle napisy te niosą treści rasistowskie bądź wulgarne. Nie dziwi zatem, iż właściciele lub administratorzy budynków czynią wszystko, aby usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Inną opcją może być wykorzystanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa środek do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają składniki najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja sprawia, że środki tego typu umożliwiają oczyszczanie nawet bardzo porowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi oraz środowiska. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź szerokiego pędzla. Po około godzinie preparat trzeba zmyć myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Dla kogo preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien znajdować się pod ręką wszelkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to zwłaszcza elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na ataki wandali. Małe opakowanie środka okaże się przydatny także posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: