Półprzyłbica Vitberg Mini Shield – hit od polskiego od producenta

Półprzyłbica Vitberg Mini Shield – hit od polskiego od producenta

Vitberg Mini Shield wymyślony przez nas kilka miesięcy temu to obecnie jeden z najbardziej pożądanych towarów na rynku. Na ten moment w bazie mamy już prawie 500 nielegalnych kopii naszego produktu. W tym artykule możesz zobaczyć jak powstaje oryginalny produkt i jak dbamy o jego jakość.

Sukces mini przyłbicy Vitberg Mini Shield

Niedawno w jednym z naszych postów na facebook napisaliśmy: „trudno wyjść po bułki do sklepu, bo wszędzie ludzie w Mini Shieldach”. Jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy, bo do dnia dzisiejszego nasze zakłady opuściło już 2 500 000 Mini Shieldów. Jeżeli dodamy do tego coraz szybciej rosnącą liczbę kopii to śmiało można stwierdzić, że z naszym patentem zetknął się już chyba każdy w Polsce… i coraz więcej ludzi w Europie. Zauważyły to już między innymi media. Czy wraz z rosnącą popularnością nie zrezygnowaliśmy z dbałości o jakość? Przekonaj się, zapraszamy do naszej fabryki…

Vitberg Mini Shield – w jaki sposób jest produkowany?

Podobnie jak maski i inne Środki Ochrony Osobistej, Mini Shield jest produkowany i pakowany przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Jesteśmy producentem wyrobów medycznych od 25 lat, ale w aktualnej sytuacji zdecydowaliśmy się na zdecydowane zaostrzenie procedur. Wejście i wyjście z firmy trwa obecnie zdecydowanie dłużej. Dlaczego? Między innymi dlatego, że mierzymy temperaturę każdemu (również w trakcie pracy – co godzinę), kontrolujemy, aby każdy z pracowników przed wejściem umył się i zdezynfekował, założył maskę, odzież ochronną. Raz w tygodniu prowadzimy edukację z podstaw zachowania w czasach pandemii – bo poza procedurami istotny jest tez tzw. czynnik ludzki czyli odpowiedzialne myślenie pracowników oparte na aktualnej wiedzy.


Ręczna produkcja to dużo serca włożone w produkt i jednocześnie miejsca pracy dla ludzi z całego regionu.


Piętrzące się stosy opakowań Vitberg Mini Shield. Te góry zdają się nie mieć końca.

Wszystkiego na bieżąco o każdej godzinie dnia i nocy dogląda Jacek Sikora, czyli założyciel naszej firmy.

Czy Vitberg Mini Shield był pierwszy?

Na przełomie marca i kwietnia 2020, kiedy powstawały pierwsze prototypy Vitberg Mini Shield, aby nie naruszać praw własności intelektualnej innych producentów – Dział Badawczo Rozwojowy Vitberg przeprowadził badania rynku. Okazało się, że NIE ISTNIEJE przyłbica, maska, przysłona czy osłona na twarz chociaż w najmniejszym stopniu przypominająca tę projektu Vitberg. Wtedy Firma zdecydowała się na masową produkcję Vitberg Mini Shield i równolegle poczyniła kroki aby chronić swój pomysł. Vitberg Mini Shield ma zastrzeżony i unikalny:
1. wzór przemysłowy
2. wzór użytkowy

Co to znaczy, że Vitberg Mini Shield jest oryginalny?

Niektóre dostępne na rynku produkty tzw. półprzyłbice, mini przyłbice etc. naruszają prawa własności intelektualnej firmy Vitberg. Produkty są nielegalną kopią, łudząco podobną do produktu Vitberg Mini Shield.

Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, kopiowanie produktu i wprowadzanie skopiowanego produktu do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia klientów wa błąd co do tożsamości produktu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Firma Vitberg zaprojektowała od podstaw, zgłosiła wzór użytkowy i posiada zarejestrowany wspólnotowy wzór przemysłowy (Certificate of registration num.: 007875927-001; Date: May 08, 2020), a także posiada udokumentowane pierwszeństwo do przysłony na usta i nos „Vitberg Mini Shield”.

Zgodnie z treścią przepisu art. 66 ustawy Prawo własności przemysłowej, przedsiębiorca może zakazać korzystania z wynalazku w sposób polegający na:- wytwarzaniu, używaniu, oferowaniu, wprowadzaniu do obrotu lub importowaniu dla tych celów produktu będącego przedmiotem wynalazku lub – stosowaniu sposobu będącego przedmiotem wynalazku, jak też używaniu, oferowaniu, wprowadzaniu do obrotu lub importowaniu dla tych celów produktów otrzymanych bezpośrednio takim sposobem.

Źródło tekstu: https://www.vitberg.com/firma/aktualnosci/228-vitberg-minii-shield-jak-powstaje-oryginalna-polprzylbica

Post Author: