Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze zagościł już w świadomości każdego Polaka i rzadko jest lekceważony. Obywatela Polski zauważyli, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy może zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności dużego stężenia PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób płuc podatni są głównie mieszkańcy dużych miejscowości lub okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. Meaco, AirFree bądź LIFAair, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko mają one również inne dodatkowe funkcje.

Detekcja dwutlenku węgla i jonizacja – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy sprzęt właściwe do danej objętości mieszkania. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, zatem bez ograniczeń daje się przesunąć je między pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne czy też choroby, a także groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a przy tym przynosi lepszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też detektory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.

Post Author: