Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Potrzebujesz shuttersów? Odwiedź ten adres.

Projektując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na okna. Przeważnie decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno kina czy telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Plusy wewnętrznych okiennic typu shutters

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one również zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie problemów, by założyć je na większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Warto także zaakcentować, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania linek, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych zwierzaków, które poplątać wystające linki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: