Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Chcesz nabyć sok z kapusty? Koniecznie odwiedź ten adres

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia powtórnie wróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, do tej pory mniej znane warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych zaletach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć też napojów takich jak kwas chlebowy, kefir czy rozmaitego typu soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają łatwo i błyskawicznie wprowadzić do naszego ciała składniki niezbędne dla jego prawidłowego działania.

Jakie składniki zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę związków wpływających dobroczynnie na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to także kopalnia witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy K i P oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają radzić sobie z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy czy refluks. Wzmacniają one również apetyt i działają osłonowo w czasie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: