Szerokie zastosowania mydła antybakteryjnego

Szerokie zastosowania mydła antybakteryjnego

Sprawdź, gdzie zamówić antybakteryjny żel do rąk

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może znajdować się nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się wirusy, pasożyty oraz bakterie powodujące groźne schorzenia. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przygotowywaniu potraw z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: