Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Więcej o workach na pojemniki euro.

Folia z polietylenu to produkt, bez którego obecne życie nie byłoby takie samo. Wytwarza się z niej nie tylko worki używane w mieszkaniach, ale również produkty foliowe, których używa się m.in. w sektorze spożywczym.

Worki foliowe z polimeru etenu – wykorzystanie oraz cechy tego tworzywa

Polimer etenu, a potocznie polietylen, wykorzystywany jest w szerokim zakresie w przemyśle. Worki na śmieci są bodajże najbardziej rozpowszechnioną jego postacią. Do ich wytwarzania wykorzystuje się zarówno polietylen o dużej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną i posiada wyższą temperaturę topnienia, jednak jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu wykonuje się między innymi mocne worki na śmieci. Tymczasem LDPE jest przejrzysty, bezwonny i bardziej miękki, a dzięki temu nadzwyczaj sprężysty. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, za to w tych niskich zachowuje swoją elastyczność. Sprawdza się to w przemyśle spożywczym, w szczególności tam, gdzie magazynuje i dostarcza się zamrożone produkty. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki euro dostosowane do pojemników w wielu rozmiarach. Co istotne, worki do tego przeznaczone powinny posiadać atesty dopuszczające je do styczności z pożywieniem.

Pozostałe artykuły foliowe z polimeru etenu

Z polietylenu wytwarza się również sporo innych produktów dla przeróżnych branż przemysłu. To między innymi zakrętki, transparentna folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), wszelkiego typu pojemniki, a nawet żagle czy mocne żyłki. Jest to także tworzywo, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – zaprojektował jednorazowe, transparentne i antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w pięciu kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie praktycznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Post Author: