Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Zamów podkłady medyczne

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i grzyby znajdują się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia powstaje jednak w punktach, w których często przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia mają kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są w szczególności wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, salony spa, studia tatuażu czy gabinety medycyny estetycznej. Aby zmniejszyć zagrożenie transferu drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami do dezynfekcji są to również podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów medycznych

Większość chorobotwórczych wirusów i grzybów rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. Aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, korzysta się z podkładów medycznych. Najczęściej są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je m.in. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady higieniczne – do wykorzystania w ogólnodostępnym WC

Największe ryzyko roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z potencjalnie zakażoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby redukują nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszystkich obiektach posiadających publiczne toalety – na przykład w placówkach oświaty, urzędach, biurach czy kinach.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: